Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burun tıkanıklığı tedavi yöntemleri burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı için bitkiler.

İnanılmaz Potasyum Yararları

Potasyumun sağlığa olan faydaları inme, kan basıncı, kalp ve böbrek rahatsızlıkları, kaygı ve stres gibi rahatsızlıklardan kurtarmayı içerir. Kas kuvveti, metabolizma , su dengesini, elektrolitik fonksiyonları ve sinir sistemini geliştirmeye yardımcı olur. İnsan vücudunda üçüncü en bol mineraldir ve sağlığın geliştirilmesinde güçlü bir unsurdur. Üstün bir refah düzeyini ve gelişmiş bir yaşam biçimini korumak için […]


İnanılmaz Potasyum Yararları

Potasyumun sağlığa olan faydaları inme, kan basıncı, kalp ve böbrek rahatsızlıkları, kaygı ve stres gibi rahatsızlıklardan kurtarmayı içerir. Kas kuvveti, metabolizma , su dengesini, elektrolitik fonksiyonları ve sinir sistemini geliştirmeye yardımcı olur.

İnsan vücudunda üçüncü en bol mineraldir ve sağlığın geliştirilmesinde güçlü bir unsurdur. Üstün bir refah düzeyini ve gelişmiş bir yaşam biçimini korumak için gerekli bileşenleri içerir. Diyet planınızda potasyumun önemini hafife almamanız gerekir.

Elektrolit gibi davranmanın yanı sıra, bu mineral kalp, beyin, böbrek, kas dokusu ve insan vücudunun diğer önemli organ sistemlerini iyi durumda tutmak için gereklidir. Potasyum klorür bu maddenin ana çeşididir ve kritik vücut görevlerini yerine getirmek için sodyum ile birlikte çalışır.

Potasyum Eksikliğinin Belirtileri
Vücuttaki herhangi bir besin maddesinin eksikliği istenmemektedir ve potasyum bir istisna değildir. Eksikliği olan bir diyet, yorgunluk ve kas güçsüzlüğü gibi semptomlara neden olabilir. Eksikliği için diğer endikasyonlar arasında aktif olmayan refleksler, anormal kalp atışı, kalp çarpıntısı, anemi ve şiddetli baş ağrısı sayılabilir. Potasyum eksikliği olan kişiler aynı zamanda yüksek tansiyon, bağırsaklarında ağrı, bezlerinde şişme ve şeker hastalığının bu eksikliğin ciddi yan etkileri olarak görülebilir.

Potasyumun Önemli Kaynakları
Dengeli bir diyet, sağlık uzmanlarının tavsiyeleri doğrultusunda yeterli miktarda potasyum içermelidir. En önemli beslenme kaynakları narenciye, sebze ve tahıllardır. Ayrıca somon , tavuk , tam yağlı süt , taze meyve suları ve bademlerden bol miktarda potasyum alabilirsiniz. Bunların yanı sıra fındık , kireç fasulyesi, patates ve kümes hayvanları potasyum artırma listesine dahil edilecek diğer ürünlerdir. Bununla birlikte, potasyumun en önemli kaynakları avokado , muz ve hindistancevizi suyudur .

Potasyumun Sağlık Faydaları
Sıklıkla kan basıncını iyileştiren, kaygı ve stres azaltan ve daha birçok sağlık bozukluğunu iyileştiren gerekli besin maddesi olarak düşünülür. Ortak yararlara bir göz atalım.

Sinirsel Aktivitesi uyarır
Beyin işlevini normal seviyede tutmada önemli bir rol oynar. Yüksek miktarda potasyum, beyne ulaşmak için daha fazla oksijene izin verir, böylelikle sinirsel aktiviteyi uyarır ve bilişsel fonksiyonu arttırır. İnsanlara muzun beyin yemi dediğinde iyi bir neden var; Etkileyici derecede yüksek potasyum içerirler.

İnsanın beynindeki inmenin önlenmesinde büyük önem taşır. Bu trajik koşul açısından yüksek risk altında olan kişilerin bu temel besin maddesi bakımından yetersiz olduğu genel olarak bilinmemektedir. Bir vazodilatatör görevi görmesi nedeniyle kan damarları, uygun miktarda potasyum tüketildiğinde vücut boyunca rahatlar. Bu, kanın daha serbestçe akması ve vuruşlara neden olması için pıhtılaşması ve kopması daha az olduğu anlamına gelir.

Kan Şekeri Stabilize Ediyor
Potasyum düzeyinde bir düşüş, kan şekerinde düşüşe neden olur. Kan şekerinde bir düşüş terleme, baş ağrısı, halsizlik, titreme ve sinirlilik neden olabilir. Potasyum klorür ve sodyum alımı, bu gibi durumlardan derhal rahatlama sağlar. Bu da, diyabetik hastaların potasyum seviyelerini normal tutmalarını ve vücuttaki kan şekeri düzeylerini stabilize ederek öngörülemeyen sivrisinek ve glukoz ve insülin seviyelerine dalma olasılığını azaltmalarını teşvik etmesinin nedeni de budur.

Kas Bozukluklarını Azaltır
Düzenli kas kasılmalarında önemli bir rol oynar. Kasların düzenli olarak daralması ve rahatlaması için yeterli miktarda potasyum gerekir. İnsan vücudundaki potasyum iyonlarının çoğu kas hücrelerinde bulunur. Optimal kas ve sinir fonksiyonunu korur ve kasların ve beyindeki sinir bağlantısını uyarır, çünkü reflekslerimizi hızlı tutmamıza yardımcı olur.

Krampları Önler
Kas krampları, hipokalemi adı verilen kandaki düşük potasyum seviyesinin ortak bir sonucudur. Her gün bir muz tüketirseniz, muzun zengin bir potasyum içeriğine sahip olması nedeniyle kas kramplarını kolayca önleyebilirsiniz.

Ayrıca bkz.
En İyi 10 Potasyum Zengin Gıdalar Ve Bunların Faydaları
Elektrolit dengesizliği: Sebepler, Belirtiler ve Tedaviler
Kemik Sağlığını Geliştiriyor
Potasyumun faydaları, kemiklerin sağlığını iyileştirmeye kadar uzanır. Kalsiyumun korunması ve korunmasına yardımcı olan, kemik sağlamlığı ve dayanıklılığı için erişilmez hale getiren çeşitli asitleri vücutta nötralize eden belirli nitelikte potasyum vardır. Dahası, Linus Pauling Enstitüsü Mikro-Besin Bilgi Merkezi’ndeki bir araştırmada, potasyum seviyesinin yüksek meyve ve sebzelerin tüketilmesi, kemiklerde mineral yoğunluğunun artmasına neden olarak, kemiklerin ömrünü uzatır ve güçlendirir.

Sinirsel İşlevi Düzenler
Potasyum kanalları beynin elektriksel iletkenliğini korumada önemli rol oynar ve beynin işlevini dramatik biçimde etkiler . Ayrıca hafıza ve öğrenme gibi daha yüksek beyin fonksiyonlarıyla da ilgilidir. Buna ek olarak, epilepsi gibi ciddi rahatsızlıklar, potasyum eksikliğinden kaynaklanabilecek potasyum kanallarının işlev bozukluğuyla ilgilidir. Aslında, memeli nöronlarında önemli bir rol oynayan potasyum akıntıları vardır. Bu kanallar geniş bir sinir fonksiyonu dizisi ile birbirine bağlanır ve vücudun her yerindeki elektrik akımlarını hafifletir ve düzenler.

Kan Basıncını İstikrar Sağlıyor
Potasyum, normal tansiyonun dengesizliğinde sodyum rolünü tersine çevirmek için yararlıdır. Böylece, insan vücudundaki kan basıncının normalliğini koruyan hayati bir bileşen gibi davranır. Bu, kalp hastalıkları ve hipertansiyon riskini daha da azaltmaktadır. Kan basıncının düzenlenmesi bu güçlü mineralin en önemli işlevlerinden biridir. Daha önce de belirtildiği gibi, potasyum, yüksek tansiyonun başlıca nedenlerinden biri olan kan damarlarının gerginliğini gidermek için çalışan vazodilatasyon özelliklerine sahiptir.

Kasları Güçlendiriyor
Potasyumun en yararlı faydalarından biri, kas dokularının düzgün bir şekilde büyümesini sağlamaktaki rolü ve metabolizmada salınan enerjinin kullanılmasıdır ve bu da kas kuvvetine önemli ölçüde katkıda bulunur. Önemli kalp kası da dahil olmak üzere kaslar, bir kişinin diyetinde potasyum eksikliği nedeniyle felce yatkındır.

Ayrıca bkz.
Banana Suyu: Faydaları Ve Nasıl Üretilir?
Kot peynirinin 15 Şaşırtıcı Faydası
Hücrenin büyümesini uyarmak ve bunu yapmak için metabolik enerji sağlamak, potasyumun vazgeçilmez bir fonksiyonudur ve kas gücü olmadan zarar görür. Ayrıca, potasyumun kasların yapmasına izin veren kasılmalar ve rahatlamalar olmaksızın, egzersiz ve ek kas eğitimi imkansız olur.

Metabolizmayı Arttırıyor
Potasyum, yağlar ve karbonhidratlar gibi çeşitli besinlerin metabolik işlemesine yardımcı olur. Böylece, potasyum, tüketilen besin maddelerinden enerji çıkarmada büyük bir değere sahiptir. Çalışmalar , potasyumun, doku rejenerasyonu, hücre büyümesi ve dengeli bir metabolizma üzerinde etkisi olan protein sentezinde ayrılmaz bir faktör olduğunu göstermiştir.

potasyum Endişe ve Gerilimi Azaltır
Potasyum, anksiyete ve stres gibi zihinsel durumlardan mustarip insanlar için büyük önem taşır. Güçlü bir stres bozucu olarak kabul edilir ve bu nedenle insan vücudunun zihinsel olarak etkili bir performansı sağlar. Kaygı ve stres, sağlıktaki diğer bölümler için çok zararlıdır, çünkü eğer kronik stres yaşarsanız, potasyum gibi şeylerden elde edilen herhangi bir bonus çok iyi bir fikir olarak kabul edilir. Potasyum, cortisol ve adrenalin gibi stres hormonları da dahil olmak üzere vücudunuzdaki çeşitli hormonların düzenlenmesine yardımcı olabilir; aşırı miktarı vücudun çeşitli sistemlerine oldukça zararlı olabilir.

Kalp Sağlığını Artırıyor
Potasyumun sağlığa olan faydaları, kalp ve böbrekler için sağlıklı olmasını sağlar . Metabolizmanın işlevlerinin düzenlenmesinde ve kalp ve böbreklerin sorunsuz çalışması için yer değiştirebilir bir rol oynamaktadır. Ayrıca, bu mineral böbreklere atık çıkarma sürecinde atıkları uzaklaştırmada yardımcı olur. Bununla birlikte, potasyum dozu ile ilgili öneriler almak için doktorunuza danışmanız şiddetle önerilir, çünkü potasyum, vücudun, aslında kalsifiye neden olan ve böbrek sorunlarına neden olan daha fazla miktarda kalsiyum emmesini teşvik etmesine yardımcı olur;

Su Dengesi tutar
Potasyumun oynadığı bir diğer önemli rolü, insan vücudunda optimal bir sıvı dengesinin korunması içindir. Farklı hücrelerin türleri, verimli çalışması için uygun bir su dengesini gerektirir ve potasyum, bu hücrelerin denge ayarlamasına yardımcı olur . Sıvı dengesi, tüm organ sistemlerimizi bir şekilde ya da öylesine çalışır durumda tutar; bu nedenle sıvı dengeyi yeniden kazanmak ve dengelemek için pek çok kişi atletik olaylardan sonra muz yemeyi ya da ağır bir içki içtikten sonra yemeyi önerir.

Akışkan Düzeyini Düzenler
Potasyum da insan vücudunda mükemmel bir elektrolittir. Vücuttaki sıvı seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olur ve böylece bir takım kritik vücut işlevlerine yardımcı olur. Ayrıca, elektrolitler beyin ve sinir sisteminden vücuda elektrik yükleri göndermeye yardımcı olur, bu nedenle ekstra elektrolitler her şeyi daha çabuk çalışmaya devam eder.

Sinir Sistemini İyileştirir
Elektrolitlerle ilgili önceki noktayla bağlantılı olarak, potasyum mesajı bir vücut bölümünden diğerine ileten sinir reflekslerinin verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Bu da, kas kasılmasının, her gün hızlı bir şekilde yorulmadan çeşitli aktiviteleri gerçekleştirmesine yardımcı olur; bu potasyumdan daha fazla yararlanır ve kas kasılmasını ve işlevini başlatması gerekir.

Birkaç Dikkat Gerekçesi: Kesinlikle çok fazla şey iyi olabilir. Vücuttaki fazla potasyum, örneğin böbrek sorunlarıyla potasyumu düzgün şekilde işleyemeyen hastalardan tehlikeli derecede yüksek seviyelerde olabilir. Bu, kalp rahatsızlığına, kas felcine, rahatsız soluma, ellerde ve ayaklarda karıncalanmaya, kalp ritmi bozukluğuna ve bulantıya neden olabilir. Potasyum belirli diyetlere mucizevi bir katkı olabilir, ancak aşırıya kaçmamaya özen gösterin ve eğer diyetinizde potasyum takviyeleri almayı seçerseniz, önce doktorunuza danışın.

Updated: Eylül 25, 2017 — 11:41 am


burun tıkanıklığı nasıl açılır | burun tıkanıklığı nasıl geçer | burun tıkanıklığına ne iyi gelir
Copyright © 2015. Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer | sinüzit | masaj salonları
burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir
burun tıkanıklığı nasıl geçer
izmir escort bursa escort konya escort antalya escort mersin escort samsun escort izmit escort gaziantep escort bodrum escort eskisehir escort hatay escort turk porno antalya escort alanya escort alanya escort bodrum escort Health Blogs Health TOPlist TOPlist