Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burun tıkanıklığı tedavi yöntemleri burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı için bitkiler.

Yeşil Fasulye’nin Faydaları

Yeşil fasulyenin sağlığa olan yararlarından bazıları, kalp hastalığı ve kolon kanseri riskinde azalma yanı sıra diyabetin daha iyi düzenlenmesini içerir. Bağışıklık sisteminize büyük katkı sağlarlar ve zararlı serbest radikallerin yok edilmesine katkıda bulunurlar. Bu besin öğütülmüş fasulye de sindirim süreçlerinizi düzenlerken gözlerinizin ve kemiklerinizin sağlığına fayda sağlar. Ayrıca, hamile kadınlar için doğum kusurları riskini azalttığı […]


Yeşil Fasulye’nin Faydaları

Yeşil fasulyenin sağlığa olan yararlarından bazıları, kalp hastalığı ve kolon kanseri riskinde azalma yanı sıra diyabetin daha iyi düzenlenmesini içerir. Bağışıklık sisteminize büyük katkı sağlarlar ve zararlı serbest radikallerin yok edilmesine katkıda bulunurlar.

Bu besin öğütülmüş fasulye de sindirim süreçlerinizi düzenlerken gözlerinizin ve kemiklerinizin sağlığına fayda sağlar. Ayrıca, hamile kadınlar için doğum kusurları riskini azalttığı da gösterildi. Bu düşük kalorili diyet seçimi, istenmeyen kilo vermeden vitamin ve mineral elde etmek için harika!

Yeşil fasulye fasulye fasulyesi familyası olan Phaseolus vulgaris üyesidir ve dünyadaki diyetlerin popüler bir parçasıdır. Farklı ekim alanlarında şekildeki ufak değişiklikler vardır ve yeşil fasulye, onları nerede yediğinize bağlı olarak Fransız fasulye, ince fasulye, sicim fasulye veya gevrek fasulye gibi birçok farklı şey olarak adlandırılabilir. Dünyada tüm şekil ve renklerde, hatta mor renge sahip yaklaşık 150 çeşit yeşil fasulye var! Fasulyelerin değişken görünmesine rağmen besin içeriği ve sağlık yararları benzer kalır.

Yeşil fasulye, çok farklı iklimlerde yetiştirilebilen çok yönlü bir sebzedir ve bu sebzeler onları popüler ve küresel olarak tanınmış bir yiyecek haline getirir. Pek çok Amerikan ve Avrupa yemeklerinde popüler olmasına rağmen, Asya ve Afrika’da da yaygın şekilde yetiştirilmektedir. Bunlar geniş bir yelpazede sunulan kültürel yemeklerdendir ve tüm dünyadaki insanlara sağlık yararları sunmaktadır.

İki kategoriye ayrılırlar: “kutup fasulye” ve “fasulye”. Kutuplu fasulye, üzüm gibi tırmanmaya meyillidir; düzgün büyümek için destek sistemleri gerektirir ve olgunluğa ulaşmada biraz daha yavaştır. Bush fasulyesi daha düşük seviyede, destek gerektirmiyor ve daha hızlı gelişme oranlarına sahip. Bu, bazı çiftçilerin ve çiftçilerin tek bir sezonda birden fazla fıstık fıçasına sahip olabilmeleri anlamına geliyor. Yeşil fasulye olgunlaşmamış veya olgunlaşmamış gıdalar olduğunu hatırlamak önemlidir, bu nedenle bazı insanlar fasulye yemeden önce ıslatmayı veya pişirmeyi tercih eder ancak ham yeşil fasulye yemenin kanıtlanmış zararlı etkileri yoktur.

Çoğu “fasulye” benzer nitelikler paylaşırken, her biri benzersizdir ve her birinin sunduğu mülklere göre diyetler için seçilirler. Yeşil fasulye birçok kültürde vitamin, besin maddesi çeşitleri ve içerdikleri yararlı özelliklerin gözde bir tercihidir!

Green beans Yeşil Fasulye Besin Değeri

Yeşil fasulyenin besleyici faydaları ile tartışmak zordur . Bu lezzetli ve gevrek fasulye, kalori ve yağ oranı düşük olup hiçbir kolestrol içermez. Elyaf içeriği çok yüksektir ve günlük protein gereksinimlerinizden bazılarını da sağlar. Aynı zamanda A, C, K, B6 ve folik asit gibi vitaminleri almak için kolay bir kaynaktır. Mineral maddeler açısından yeşil fasulye iyi bir kalsiyum , silikon , demir , manganez , potasyum ve bakır kaynağıdır.

Yeşil fasulye birçok farklı tarifte çok yönlü ve leziz bir öğe olmanın yanı sıra zengin besin maddeleri sağlar!

Yeşil Fasulye’nın Sağlık Faydaları
Kardiyovasküler Hastalık: Yeşil fasulye, yüksek flavonoid seviyeleri nedeniyle kalp rahatsızlığı riskini azaltabilir . Flavonoidler meyve ve sebzelerde yaygın olarak bulunan polifenolik antioksidandır. Yüksek flavonoid seviyelerine sahiptirler ve bu antioksidanlar belirli anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Yüksek flavonoid seviyesi olan denekler, damarlarda ve damarlarda kan pıhtılaşmasını önleyen anti-trombotik sonuçlar tecrübe etti. Kardiyovasküler hastalık, kalp krizi ve felçler genellikle trombotik aktiviteden kaynaklanır, bu da bir diyette sağlıklı bir miktar yeşil fasulye ve flavonoidin bu rahatsızlıkların bir kısmının önlenmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Kolon Kanseri: Son yıllarda yapılan araştırmalar, yeşil fasulye tüketiminin yaygın kolon kanserine yol açan kanser öncesi poliplerin önlenmesinde faydalı olduğunu göstermiştir. Birçok çalışma kuru fasulye alımını sınırlı sonuçları olan kanser önlemeyle ilişkilendirmeye çalışmaktadır. Bununla birlikte, yeni kanıtlar artan diyetteki yeşil fasulye alımının kanserli adenoma rekürrensi ve kolorektal kanser riskini azaltabileceğini göstermektedir. Daha fazla araştırma devam ediyor, ancak bu bağlantı çok önemlidir.

İkincisi, yeşil fasulyelerin yüksek lif içeriği de sindirim sisteminizi olumlu şekilde etkiler. Bazı lif türleri sindirim sürecini kolaylaştırabilir ve bağırsaktaki stresini azaltan sağlıklı bağırsak hareketlerini teşvik edebilir. Bazı çalışmalar artan lif alımıyla kolon kanserinde bir azalma arasında pozitif bir korelasyon olduğunu göstermiştir, ancak yine de daha fazla araştırma yapılmaktadır.

Şeker Hastalığı: Bu güç dolu baklagiller birçok hastada diyabet semptomlarının yönetilmesine ve düzenlenmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bazı çalışmalar diyabetli hastalarda kesin bir hipoglisemik etki gösterdi. Diyabet, vücutta gerekli görevleri yerine getirebilmesi için normal seviyede kan şekeri seviyelerinin sürekli bakımını gerektiren bir durumdur. Şeker hastalığının doğal düzenleyicileri nadirdir ve fasulye ve benzeri bitkilerin diyabetin kontrol altına alınmasına veya erken korunmasına bağlanması birçok kişi için harika bir haberdir.

Bağışıklık Sistemi: Yeşil fasulyelerde çeşitli bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidanların varlığı biliniyor, ancak faydaları hakkında daha fazla araştırma yapılırken, daha önce düşünülenden çok daha fazla antioksidan özellik bulunduğu açıkça ortaya çıkıyor. Antioksidanlar, vücudumuzda, hastalık veya doku hasarına neden olmadan önce tehlikeli serbest radikaller arayan ve onları sistemimizden atan yararlı bileşiklerdir.

Flavonoidlerin ve karotenoidlerin iyi bir kaynağı oldukları halde, bu pigmentlerin çeşitliliği daha önce bilinmiyordu. Flavonoidler, quercetin ve kamferol gibi bazik antioksidanları içerir, fakat aynı zamanda kateşinler ve epikateşinler gibi daha faydalı ve faydalı olanları içerirler. Katekinlerin inmelerin ciddiyetini azalttığı gösterilmiştir . Yeşil fasulyelerde bulunan karotenoidler beta karoten ve lutein gibi antioksidanlar içerir . Beta karoten vücuttaki bir takım faydalara bağlıdır.

Göz Sağlığı: Yeşil fasulye içerisinde bulunan belirli spesifik karotenoidler de görme ve göz işlevinde azalma olan makula dejenerasyonunu önleyebilir. Lutein ve Zeaksantin gözdeki maküla üzerinde yoğunlaşır ve gözün iç işleyişine yönelik herhangi bir stresin önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu karotenoid düzeylerin görme bozulmasını önlemek için güçlü kalmasını sağlamak dengeli beslenmenizde yeşil fasulye dahil etmenin birçok yararıdır.

Kemik Sağlığı: Yeşil fasülyada bulunan, kemik bozulmasını ve osteoporozun önlenmesinde ayrılmaz olan kalsiyum gibi birtakım besinler vardır. K vitamini, A vitamini ve silikon içerirler. Bu bileşiklerin birçoğundaki eksiklikler, artmış kemik kaybı , mukavemet ve dayanıklılık ile bağlantılıdır. Silikon, duyulacak en yaygın mineral değildir ve önemli miktarda gıdaların nispeten nadir görülür. Bununla birlikte, yeşil fasulye, kemik rejenerasyonunda ve genel kemik sağlığında önemli bir unsur olan silikon için müthiş bir kaynaktır.

greenbeaninfo Gastrointestinal Sorunlar – Yeşil fasulye, vücudumuzda oldukça faydalı bir bileşik olan elyaf ile doludur. Yeterli lifi diyetlerimizde tutarak, kabızlık , hemoroitler, ülserler ve asit reflü hastalığı gibi bazı sindirim konularını kolaylaştırabiliriz. Bu koşullar hafif tahriş edicilerden potansiyel olarak hayatı tehdit eden maddelere kadar çeşitlilik gösterir ve tükettiğimiz lif miktarı önlemede anahtar bir unsurdur. 110 gramlık normal yeşil fasulye porsiyonunda önerilen günlük elyaf miktarının% 15’ini elde edebilirsiniz. Onlar midenizin düzgün çalışmasını sağlamak için en iyi sebzelerden biridir.

Doğurmadan Önce Sağlık – Yeşil fasulye, bir takım iç süreçlerde kilit rol oynayan önemli bir folik asit kaynağıdır , ancak hiçbiri rahimdeki bebeklerin korunmasından daha önemlidir. Bir kadının vücudundaki folik asit seviyeleri, uterusun fetusunun normal ve sağlıklı gelişiminde, özellikle de sinir tüpü kusurlarının önlenmesinde hayati öneme sahiptir. Yeşil fasulye , folik asit seviyelerini yüksek tutmanın ve sağlıklı ve mutlu bir bebeğin sağlanması için kolay ve lezzetli bir yol sağlar.

Yeşil Fasulye – Sağlık Riskleri
Yeşil fasulye son derece az sayıda risk faktörü olan gıdalardan biridir, ancak dikkatli olunması gereken bazı şeyler vardır.

Phytates – Phytic acid, yeşil fasulyelerde bulunur ve aşırı beslenince besin eksikliklerine katkıda bulunabilir. Phytic acid, kalsiyum, çinko ve diğer önemli minerallerle bağlar ve vücuda absorbe edilmesine izin vermez. Yeşil fasulye içerisindeki fitat düzeyleri nispeten düşük olmasına rağmen, mineral eksikliğine neden olan diğer koşullardan muzdarip olursanız, daha fazla fitik asit ilavesi sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Ayrıca, fasülyeleri pişirmek veya ıslatmak fitik asit miktarlarını önemli ölçüde düşürür, bu nedenle fitat seviyeleri konusunda endişeliyseniz onları çiğ yemeyi bırakın.

Lektinler – Lektinler çeşitli gıdalardaki carb-bağlayıcı proteinlerdir , ancak fasülye zararlı olarak bulunurlar . Yeşil fasulye diğerlerinden daha düşük seviyelerde olur, ancak hala var ve çok fazla lektin, proteinlerin bağırsak sistemini bağlamasına ve çeşitli sindirim problemlerine neden olmasına neden olabilir. Phytic acid’e benzer şekilde, yüksek sıcaklıklarda pişirme veya sudaki uzun süreli ıslatma, çoğu gıdanın lektin içeriğini azaltabilir.

Alerjiler – Herhangi bir gıda ile olduğu gibi, bazı insanlar yeşil fasulye ve diğer baklagiller için alerjiktir, bu nedenle yiyecek alerjilerini nasıl tedavi edeceğiniz konusunda bir doktora danışın veya yeşil fasulye yerine diyetinize eklemek için daha az rahatsız edici gıdalar bulmaya dikkat edin. .

Updated: Temmuz 17, 2017 — 10:37 am


burun tıkanıklığı nasıl açılır | burun tıkanıklığı nasıl geçer | burun tıkanıklığına ne iyi gelir
Copyright © 2015. Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer | sinüzit | masaj salonları
burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir
burun tıkanıklığı nasıl geçer
alanya escort alanya escort Health Blogs Health TOPlist TOPlist