Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burun tıkanıklığı tedavi yöntemleri burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı için bitkiler.

Kızılcık Suyu’nun İnanılmaz Faydaları

Kızılcık suyunun sağlığa olan faydaları üriner sistem enfeksiyonu, solunum bozuklukları, böbrek taşları, kanser ve kalp hastalığından kurtulmayı içerir. Diş plakasının neden olduğu diş eti hastalıklarının yanı sıra mide rahatsızlıklarının ve diyabetin önlenmesinde de yararlıdır.


Kızılcık Suyu’nun İnanılmaz Faydaları

Doğal olarak türeyen bitki bileşiklerinden biri olan fıstığı besin maddeleri kızılcıkta bulunur ve geniş bir sağlık problemleri yelpazesini engellediği bulunmuştur.

Kızılcık çok yönlü bir meyvedir ve yararları onları yiyeceklerde olduğu gibi tıbbi ürünlerde de kullanışlı kılmaktadır. Kızılcık bitkisinin Latince adı Vaccinium macrocarpon’dur ve Kuzey Amerika’nın yerli meyvelerinden biridir. Kızılcık, brokoli , ıspanak ve elma gibi diğer sebzeler ve meyvelerle karşılaştırıldığında muazzam miktarda antioksidan kapasitesine sahiptir. Bir bardak kızılcık toplam 8983 antioksidan kapasitesi sunmaktadır.

Kızılcık Sularının Besin Değeri

Kızılcık suyu, antioksidanlar, vitamin C ve salisilik asit açısından zengindir. Bardak başına sadece 45 kaloriyi içererek, kızılcık suyu yiyecek kurallarına çok iyi uyuyor. Kızılcık suyu ayrıca 100 g başına 87.13 g su içerir . Enerji, protein ve karbonhidrat sağlar. Mineraller bakımından, kalsiyum , magnezyum , demir , fosfor , sodyum , potasyum ve çinko içerir . Ayrıca tiyamin, riboflavin , niasin , vitamin B-6 , E (alfa tokoferol ) ve vitamin K (filokinon) gibi vitaminleri içerir. Kızılcık, Ericaceae ailesinin üyeleridir ve Kuzey Amerika’ya özgüdür.

Kızılcık Suyu Sağlık Faydaları
Kızılcık suyu uzun zamandır çeşitli hastalıkları iyileştirmek için kullanılmıştır. Kızılcıkların sağlık faydalarından bazıları aşağıdakileri içerir.

Cranberries2

İdrar yolu Enfeksiyonları (İYE): Üriner sistem enfeksiyonları, idrarda normal seviyeleri aşan bazı mikro organizmaların varlığına karşılık gelir. Bu enfeksiyonlar mesanede gelişebilir ve böbrekte böbrek parankimine neden olan sistit veya prostatta bakteri prostatitine neden olabilir. Araştırmalar , kızılcık suyunun bakterilerin mesanenin duvarlarındaki hücrelere bağlanmasını önleyen anti-tutunma özelliklerine sahip proantosiyanidinleri içerdiğini göstermiştir. Bu bileşikler, bu bakterilerin çoğalmasını ve daha ileri derecede olmasını ve idrara çıkma yoluyla vücudun dışına atmasını engeller. Araştırmalar , kızılcık suyu içmeyi düzenli olarak, orta yaşlı kadınlarda ve hamile kadınlarda tekrarlayan İYE’lerin önlenmesine yardımcı olabileceğini gösteriyor. Kızılcık suyunun düzenli olarak alınması, hastanelerde üriner sistem hastalıklarına karşı koruyucu olarak diğer tedavilere maruz kalan hastalar için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Seçmeli benign jinekolojik cerrahi geçiren kadınlar arasında ĐY yükü riskini azaltmada yararlıdır. Araştırma , kızılcık suyunun pediatrik idrar yolu enfeksiyonunun önlenmesinde bile yardımcı olabileceğini önermektedir. Bununla birlikte, kızılcık suyu, enfeksiyonu aldıktan sonra İYE tedavisinde etkili değildir ve sadece önleyici bir önlemdir.

Antitümör etkiler: Kızılcık suyu tarafından sunulan anti-tümör etkinliği , meyve içindeki polifenolik bileşiklerin varlığına atıfta bulunmaktadır. Araştırmalar kızılcık suyunun düzenli tüketilmesinin akciğer, göğüs, kolon, prostat ve diğer kanserli tümörlerin gelişmesini ve yayılmasını engellediğini ileri sürdü. Kızılcık suyu, şişmeyi azaltmaya, kan pıhtını önlemeye ve tümörleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan yüksek miktarda salisilik asit içerir.

Kardiyovasküler Sağlık : Kızılcık suyu, kalp rahatsızlığı riskini azaltabilir ve kardiyovasküler sağlığın korunmasına yardımcı olabilir. Kızılcıkta bulunan flavonoidler antioksidan özelliklere sahiptir ve ateroskleroz tehdidini azaltabilir. Ateroskleroz, kanda bulunan yağ, kalsiyum ve kolestrol birikimi nedeniyle arterlerin daraldığı bir hastalıktır . Bu, vücudun çeşitli bölgelerine oksijen açısından zengin kan akışını engeller ve kalp krizi ve felç gibi potansiyel olarak ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bu bileşiklerin, düşük yoğunluklu lipoproteinin (LDL) oksidasyonunu geciktirdiği ve bastırdığı ve kan trombositlerini yararlı bir şekilde uyardığı gösterilmiştir.

Yeni araştırmalara göre, kızılcık suyu diş boşluklarını engelliyor. İçinde bulunan kimyasal bir bileşik olan proantosiyanidin, zararlı bakterilerin dişlere yapışmasını engeller. Bu bileşenler plak büyümesini önleyerek asit üretimini engeller ve dişleri korur. İyi bir ağız hijyeni, kızılcık tüketimi ile birlikte, diş çürüğünün patojenik mekanizmasını bozmakta ve genellikle diş sağlığı için iyi sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda, yükselen şeker içeriği ve bazı ticari olarak bulunan kızılcık meyve sularının asitliği için dikkat etmelisiniz – doğal meyve suyu her zaman daha iyidir!

Diş Çürüğünü Önler: Yeni araştırmalara göre, kızılcık suyu diş boşluğunu engeller. Kızılcıkta bulunan kimyasal bir bileşik olan proantosiyanidin, zararlı bakterilerin dişlere yapışmasını engeller. Bu bileşenler plak büyümesini önleyerek asit üretimini inhibe eder ve periodontal hastalıktan dişleri korur. İyi bir ağız hijyeni, kızılcık tüketimi ile birlikte, diş çürüğünün patojenik mekanizmasını bozmakta ve genellikle diş sağlığı için iyi sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda, yükselen şeker içeriği ve bazı ticari olarak bulunan kızılcık meyve sularının asitliği için dikkat etmelisiniz – doğal meyve suyu her zaman daha iyidir!

Solunum Enfeksiyonlarından Kaçının: Yapılan araştırmalara göre kızılcık suyu, çocuklarda kulak ve solunum yolu enfeksiyonlarının sık görülen bir nedeni olan Haemophilus influenza’nın bazı suşlarını inhibe etmeye yardımcı olur. Meyve suyu bakterilerin saç benzeri yapılarını inhibe ederek cildin yüzeyine yapışmasını engeller.

Kanseri Önler : Kızılcık, çeşitli kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen proantosiyanidinleri içerir. Çalışmalar , flavonoidlerden zengin diyetlerin kanser ve kanser mortalitesi riskini azaltmada temel bir rol oynadığını öne sürdü. Kızılcık suyu kanser hücrelerinin büyümesine müdahale eden, özellikle kolon ve prostat kanseri ile ilişkili anti-kanserojen bileşenleri içerir . Çalışmalara göre, protonosiyanidinler mikro-tümörlerin kan damarlarında gelişmesini durdurabilir. Kızılcık suyunun düzenli tüketilmesi tümörlerin hızlı büyümesini engeller. Kızılcık maddeler de meme kanseri hücrelerinin çoğalmasını engeller.

Kemik ve Dişleri Güçlendirir: Kızılcık suyu doğal bir kalsiyum kaynağı olmasına rağmen birçok meyve suyu şirketi kızılcık suyuna ekstra kalsiyum katar. Doğal veya başka türlü, kalsiyum osteoporoz alma riskini azaltır.

Soğuk Tedaviler: Taze kızılcık suyu enfeksiyonlara karşı mücadelede etkilidir. Boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı tedavisi görüyor.

Şişmanlık için iyi: Kızılcık suyu vücudumuzdaki yağ birikiminde emülsifiye edici etkiye sahip organik asitler bakımından zengindir. Yani, ekstra kilo dökmeyi isteyen insanlar için iyidir.

Böbrek Taşlarını Önler: Kızılcık suyundaki asit bileşenleri yüksek miktarda böbrek taşı oluşumunu engeller.

Peptik ülserler: peptik Ülserlere Helicobacter pylori veya H.pylori adı verilen bir bakteri neden olur . Bu mikroorganizma, bağırsağın ilk kısmı olan midenin ve duodenumun koruyucu tabakasına saldırır. Bu, midenin astarında daha fazla iltihaba neden olabilir. Haberciler, elmalar ve sarımsak gibi antosiyaninler, flavonoller ve proantosiyanidleri içeren bir kategori olan flavonoidlerden zengin gıdalar , H. pylori bakterilerinin büyümesini engelleyerek mide ülseri de dahil olmak üzere mide rahatsızlıklarının riskini azaltmaya yardımcı olur. Bu tip mide rahatsızlıklarına sahip bir grup hastaya yapılan bir araştırma, kızılcık suyu tüketmeyen hastalara göre% 50 avantaj sağladığını gösterdi. Bu nedenle, doktorlar yaygın olarak kızılcık suyunun düzenli olarak alınmasını enfeksiyonu bastırmak için tavsiye ederler.

Scurvy : Bireyde vitamin eksikliği, ürpertile sonuçlanabilir . Kızılcık, vücudun dokuların sağlıklı çalışmasının ardındaki ana bileşen olan kollajen yapmak için hayati önem taşıyan yüksek düzeyde vitamin C sağlar.

Akciğer iltihabı : Kızılcık suyunun antienflamatuar etkilerinin, akciğerlerde influenza virüsü tarafından oluşturulan iltihaba karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kızılcıkta bulanıklaştırılmayan madde veya NDM olarak adlandırılan bir madde, grip virüsünün hücrelere yapışmasını engeller ve dolayısıyla bir grip enfeksiyonunu önler.

Kızılcık suyu

Yaşlanma Karşıtı Yararları : İnsan araştırma merkezindeki USDA bilim insanları, kızılcıkta bulunan phytonutrientlerin ve antioksidanların zenginliğinin, hafıza kaybı ve koordinasyon eksikliği gibi yaşla ortaya çıkan sorunlara karşı korunmada hayati bir rol oynadığını öne sürüyor. Kızılcık hücreleri, yaşlanmaya katkıda bulunan serbest radikaller denilen kararsız moleküllerin yol açtığı hasardan hücreleri koruyan çok sayıda terapötik özelliklere sahiptir ve böylece cildi daha genç görünür hale getirir.

Gıdalar : Kızılcık meyve özütü çeşitli soslar ve kızılcık suyu kokteyli yapımında kullanılır. 1500 gr taze kızılcık yağından yaklaşık 1 litre su alınabilir. Kızılcık suyu kokteylleri yapay tatlandırıcı veya fruktoz ile karıştırılmış yaklaşık% 30 saf kızılcık suyudur. Kurutulmuş kızılcık kahvaltılık tahıllarla veya kekler eklenebilir.

Dikkatli Hüküm

Kızılcıklar ve kızılcık suyu, aşağıda listelenen birkaç istisna dışında çeşitli sağlık yararları sunmaktadır:

Warfarin (Coumadin) : Varfarin, kan inceltici olarak kullanılan antikoagülan bir ilaçtır ve vücutta oluşan kan pıhtılaşma şansını düşürür. Bu kan pıhtıları, bacaklarda, akciğerlerde ve kardiyovasküler sistemin diğer bölümlerinde kardiyovasküler bozukluklar veya pıhtılaşma gibi ciddi durumlara neden olabilir. Varfarin alan insanlara, kanayan riski yüksek olduğu için kızılcık alımı konusunda dikkatli olmaları gerektiği gösteriliyor. Vaksın vücuttaki etkinliğini ve güvenliğini etkileyebileceğinden, kızılcık suyunun aşırı miktarda tüketilmesi önerilmemektedir. Bu gibi durumlarda, ilaçların doğru dozda tüketilmesi için kanınızın düzenli olarak test edilmesinin önerilir.

Aspirin alerjisi : Kızılcıklar, aspirinde de bulunan önemli miktarlarda salisilik asit içerir. Kan tinerlerine ihtiyaç duyan ve aspirin kullanan insanlar çok fazla kızılcık suyu tüketmesini önlemelidir. Aspirine alerjiniz varsa kızılcık kullanımı da kısıtlanmalıdır.

Böbrek taşları : Kızılcık özleri önemli miktarda oksalat ve kalsiyum içerir. Bu, bazı insanlarda kalsiyum-oksalat taşları ve ürik asit taşları geliştirme şansını artırır. Böbrek taşı olan veya böbrek taşı öyküsü olan insanlar, kızılcık eklerini veya çok miktarda kızılcık suyu tüketmeden önce bir tıp uzmanına danışmalıdır. Araştırmalar , kızılcık suyunun idrar içindeki oksalat düzeyini% 43’e kadar yükselteceğini gösteren kanıtlar sağladı.

Kızılcık özleri, üriner inkontinans olarak da bilinen idrara çıkma konusunda komplikasyonlara sahip bazı insanlarda idrarı kokudan arındırmak için kullanılmıştır. Ekstraktlar üriner kateterlerin tıkanmasını önleyebilir ve membranın mide çevresindeki iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Kızılcık Suyu Üzerine Nihai Kelime: Acı çekilmemiş kızılcık suyu hafif ekşi tatlar, ancak tıbbi amaçlı olarak 8 ons su ile seyreltilmiş kızılcık suyu 2 ons önerilir. Genel sağlık için çok iyi. Sonunda, kızılcık suyu bağışıklık sistemini güçlendirir ve stresin hafifletilmesine yardımcı olur. Akne gibi cilt koşulları için iyi çalışır ve kurutulmuş, taze veya dondurulmuş olarak tüketilebilir.

İstediğiniz her türden kızılcıkların tadını çıkarın ve bu güçlü küçük meyveden elde edebileceğiniz sağlık yararlarının keyfini çıkarın!

Updated: Temmuz 10, 2017 — 11:31 am


burun tıkanıklığı nasıl açılır | burun tıkanıklığı nasıl geçer | burun tıkanıklığına ne iyi gelir
Copyright © 2015. Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer | sinüzit | masaj salonları
burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir
burun tıkanıklığı nasıl geçer
alanya escort alanya escort Health Blogs Health TOPlist TOPlist