Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir, burun tıkanıklığı tedavi yöntemleri burun tıkanıklığı nasıl geçer, burun tıkanıklığı için bitkiler.

Pnömoni: Belirtiler, Çözümler ve Tedavi

Dünya genelinde yaklaşık 500 milyon insanı etkileyen pnömoni ciddi ve ölümcül bir durumdur, bu nedenle semptomları anlamak ve susam tohumları, toz biber, çemen çayı, zencefil, Sebze suyu, zerdeçal, limon suyu ve buhar teneffüs etme.


Pnömoni: Belirtiler, Çözümler ve Tedavi

En korkutucu duyumlardan biri, normalde nefes almamanın yetersizliğidir ve birisi pnömoni çektiğinde, bu korku gerçek olur. Akciğerlerin iltihaplı bir koşulu olarak nitelendirilir, başta havanın değiş tokuşu yapılan küçük keseler (alveol), bu durum birden fazla çeşide gelir ve bir takım şeylerden kaynaklanabilir. En sık görülen nedenler, mantar, parazit ve mikoplazmalarla birlikte bakteri veya viral enfeksiyonlar, otoimmün hastalıklar ve bazı ilaçlar da pnömoni gelişme riskini artırabilir. Bakteriyel olgular genellikle çok yüksek bir ateş ile görülürken, viral olgular başlangıçta influenzaya benzemektedir. Diğer faktörler sizi, sigara içme, şeker hastalığı, bağışıklık sistemini zayıflatan diğer kronik hastalıklar, yeni solunum yolu travması, serebral palsi veya diğer bilişsel koşullar gibi pnömoni tehlikesine neden olabilir. Pnömoni yaygın olarak daha büyük veya daha ciddi bir sorunun ikinci bir semptomudur, ancak tedavi edilmezse, pnömoni genellikle ölümcüldür. Pnömoniye neden olan bakteri enfeksiyonları genelde antibiyotiklerle halledilebilir, ancak diğer pnömoni formları tedavi edilmesi daha zordur.

Kırmızı biber

Sık karşılaşılan pnömoni semptomlarından bazıları, derin nefes alma, ağır öksürük (balgam veya kan üretebilir veya kuru olabilir), ateş, titreme, nefes darlığı, baş ağrısı, iştah kaybı, konfüzyon ve aşırı terleme sırasında ağrıyan bıçaklama hissi içerir. Durum genellikle bir göğüs röntgen filmi veya balgam testi ile tanımlanır ve bu pnömoni semptomlarından bir veya daha fazlasına rastlarsanız, mümkün olan en kısa sürede bir tıp uzmanını görmek çok önemlidir, ne kadar tehlikeli ve potansiyel olarak Enfeksiyöz bu enflamatuvar durumdur. Bununla birlikte, pnömoninin tedavisinde ve önlenmesinde başarı gösterdiği çeşitli doğal tedaviler ve çareler ile yaşam tarzı değişiklikleri var.

Pnömoni için Tedaviler ve Muameleler

Zencefil: Birçok kişi, zencefili suşi için tepesi olarak veya lezzetli çay çeşitleri olarak düşünür ancak zencefil pnömoninin tedavisi veya önlenmesi için kullanılabilir. Aktif madde gingerol, bağışıklık sistemi için uyarıcıdır ve pnömoninizin altta yatan nedeni olabilecek herhangi bir bakteri veya viral enfeksiyonun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Zencefil çiğ veya çayın daha iştah açıcı biçiminde, 10-20 dakika kaynar suyun içinde zencefil kökü dikin yenilebilir.

Cayenne Pepper: Pnömoni için en popüler ve yaygın ilaçlardan biri cayen biberidir. Çavdar biberinin akciğerleri tahriş edici etkisi altına alacağı veya hatta iltihaplanmayı artırdığı gibi görünebilir; ancak aslında, biberdeki aktif bileşen, akciğerlerdeki biriken mukus ve balgamın kesilmesine yardımcı oluyor. Akciğerleri temizlemeye ve bakteri ve viral enfeksiyonların gelişebileceği materyali çıkarmaya yardımcı olan bir balgam söktürücü olarak işlev görür.

Zerdeçal: Curcumin adında çok güçlü bir antioksidan, pek çok Doğu ve Orta Doğu mutfağında popüler bir lezzet olan zerdecikteki aktif bileşentir. Curcumin solunum yollarına antibakteriyel ve antiviral özellikler de sağlarken akciğerlerden fazla miktarda balgam ve sıvıyı atmaya yardımcı olan mukolitik bir etki yapabilir. Zerdeçal su ile karıştırabilir ve hızlı bir rahatlama için göğsünüzün üzerine serebilir veya karabiberle birlikte bir bardak su içebilirsiniz.

Limon Suyu: Limon suyunun antibakteriyel özelliği yüksek C vitamini içeriğine ek olarak iyi bilinmektedir. Yüksek antioksidan konsantrasyonlu limon suyu tüketimi, bağışıklık sisteminizi artırmak ve genel vücut ısısını düşürmek için mükemmel bir yoldur. Bu, bakteriyel bir pnömoni vakası geçirmeniz durumunda çok önemlidir. Limon suyu ayrıca mukus ve balgamdan da etkilenerek iltihaplanmayı azaltır ve solunumun rahatlamasına yardımcı olur.

Buhar Soluma: Akciğerlerde öksürük, tıkanıklık ve enflamasyonu azaltmanın en basit yollarından biri buharı teneffüs etmektir. Bu, sıkıca doldurulmuş balgamın ve mukusun gevşetilmesine yardımcı olabilir, böylece onu atıp solunum yollarınızı temizleyebilirsiniz. Kaynayan sudan bir kapta soluduğunuzda bunu yapabilirsiniz veya sıcak bir duş alıp buharın oluşmasına izin verin. Yavaş derin nefes alıp daha kolay nefes almanın tadını çıkarın.

Sigara içmeyi bırakın: Solunum yollarının zayıflaması pnömoni riskini artırır. Bu nedenle, sigara, pnömonide en önemli risk faktörlerinden biridir; bu nedenle, mükemmel bir önleyici yöntem sigara içmeyi bırakmaktır. Tütün vücut üzerinde çok çeşitli olumsuz etkilere sahiptir, bu nedenle bırakma pnömoniyi önlemenize yardımcı olmaz, aynı zamanda sayısız diğer kronik hastalıklar ve akciğer kanseri de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden durumlar.

Diyetinizi Geliştirin: Diyabet, diğer kronik hastalıklar ve solunum yolu enfeksiyonları gibi pnömoni için karmaşık faktörlerden biridir. Diyetinizi değiştirerek, kilo vererek ve fiziksel aktivitenizi arttırarak, bu enflamatuvar durum geliştirme şansınızı önemli ölçüde düşürebilirsiniz. Genel beslenme sağlığınız üzerinde gerçek bir fark yaratmak istiyorsanız meyve, sebze ve sağlıklı yağlar artırılmalıdır.

Çemen Çay: Çemenekotu tohumları bir sindirim yardımcısından baldırıka kadar birçok farklı doğal ilaçlar için kullanılır. Pnömoni durumunda, çemen mukolitik olarak çalışır, vücudun solunum yollarındaki biriken balgamını atmasına yardımcı olur. Çemen tohumlarını kaynar suda dikip en iyi sonucu almak için sonuçtaki karışımı içebilirsiniz. Aynı zamanda, vücudun toksinlerini daha çabuk dışarı atmasına yardımcı olabilecek bir ateşin “terlemesi” ve “kopması” da tetiklenir.

Sebze Suyu: Daha önce de belirtildiği gibi, yüksek miktarda sebze ve meyve, gelişmiş bir diyet için gereklidir, ancak sebze suları özellikle etkilidir. Boğazda yatıştırıcıdırlar ve konsantre vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla ciğerlerinizdeki enfeksiyona doğrudan saldırabilirler. Yeşil, yapraklı sebzeler, havuçlar, şalgamlar, fasulye, domatesler veya pancarlardan oluşan bir sebze suyu karışımı, bağışıklık sistemini artırabilir ve beta karoten gibi bazı antioksidanları, besleyicilere yardımcı olacak lezzetli ve besleyici bir yemek olabilir Semptomlara neden olan toksinleri ve diğer patojanları temizleyin.

Goldenseal Çay: Son derece güçlü bir antibakteriyel madde olan goldenseal, bağışıklık sistemini güçlendirmek için çok çeşitli enfeksiyonlar için kullanılır. Pnömoni durumunda, goldenseal’in solunum sistemi üzerindeki direkt etkisi son derece değerlidir ve solunum yollarının kolaylaşmasına yardımcı olur ve solunum yollarındaki iltihaplanmayı azaltarak vücudun bağışıklık sisteminin durumu daha etkili bir şekilde savaşmasına izin verir.

Mullein: Mullein üzerine yapılan çalışmalar, akciğer inflamasyonu üzerinde ölçülebilir bir etkiye sahip olduğunu gösterdi; bu nedenle, genelde dünya çapında pnömoniyi tedavi etmek için seçildi. Bitkinin yapraklarından mullein infüzyonu yapıp öksürük ve tıkanıklığı ortadan kaldırmak için bu karışımı içebilirsiniz. Ancak, mullein yaprakları yanlış ele alınırsa oldukça alerjik olabildiğinden hazırlık aşamasında dikkatli olun.

Sarımsak: Diğer pek çok tıbbi koşulda olduğu gibi, sarımsak da pnömoninin semptomlarını ve altındaki nedeni tedavi etmek için çeşitli yollarla kolayca kullanılabilir. Sarımsak, sarımsak – allisin – aktif maddesi ve antibakteriyel ve antiviral özellikleri nedeniyle solunum yolu enfeksiyonlarında yüzyıllarca kullanılmaktadır. Sarımsak da, enfeksiyonun tutunmasını ve ciğerlerinize yapışmasını zorlaştırarak, balgamdan ayrılır.

Çay Ağacı Yağı: Avustralya’daki doğal sağlık yetenekleri ile ünlü çay ağacı yağı, güçlü antibakteriyel, anti-fungal ve antiviral özellikleri nedeniyle ev ilaçlarının kritik bir parçası olmuştur. Bu nedenle, pnömoni tedavisinde çay ağacı yağı kullanılması önerilmektedir. Çay ağacı yağı hindistancevizi yağı ile karıştırabilir ve daha sonra ağrıyı ve iltihaplanmayı giderebilen karışımı göğsünüze topik olarak yayabilirsiniz. İçerisinde ayrıca çay ağacı yağı ile suyu kaynatabilir ve buhar yükselirken buharı solunabilirsin. Son derece güçlü ve konsantre olduğu için çay ağacı yağını doğrudan tüketmeyin.

Terebentin Yağı: Tüketim yapan terebentin akıllıca bir seçim gibi görünmemektedir, ancak pnömoni için topikal bir ilaç olarak, can not be beat. Terebentin yağını hindistancevizi veya kafur gibi başka bir taşıyıcı yağla karıştırırsanız, bu karışımı göğsünüze sürtünebilir ve gece boyunca bırakabilirsiniz. Bir gece boyunca dumanları teneffüs etmek, normalde nefes almanıza yardımcı olurken, balgamı gevşetir ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır!

Ekinezya: Bağışıklık sistemini güçlendirme yeteneği ile yaygın olarak bilinen ekinezya yağı pnömoni için popüler bir evde ilaçtır. Ekinezya, antiviral ve antibakteriyel kapasitesi sayesinde sıcak su, bal ve nane ile karıştırılarak akciğerdeki tüm enfeksiyonları temizlemek için lezzetli ve etkili bir tonik oluşturabilir.

Susam Tohumları: Doğal balgam söktürücü olarak, susam tohumu akciğer tıkanıklığını azaltmaya yardımcı olabilir ve bu materyallere bulaşmış bakteri ve virüslerin atılmasını teşvik eder. Daha kolay nefes alabilir ve bu patojenlere yönelik “ev” i ortadan kaldırdıysanız, pnömoniden kurtarmaya çok daha yakınız!

Keklik Yağ: Bu temel bitki yağı, pnömoni semptomlarına neden olan patojeni çabucak arayıp yoketmesine yardımcı olabilecek etkileyici bir antiviral, antibakteriyel ve antifungal özellik seviyesine sahiptir. Suya birkaç damla kekik otu yağı (son derece potent olan) karıştırabilir ve günde 1-2 defa içebilirsiniz veya en iyi sonuç için gece boyunca yatıp sindirene birkaç damla koyabilirsiniz.

Son Uyarı Sözcüğü: Bu ev ilaçlarının birçok geleneksel ve anekdot durumunda etkili olduğu kanıtlanmış olsa da, pnömoni bulguları ve belirtileri gösteriyorsanız, eğitimli bir tıp uzmanını görmek önemlidir. Durum hızlı bir şekilde kötüye gidilebilir ve ele alınmazsa ölümcül olabilir, bu nedenle bu ilaçlar daha resmi tıbbi tedavinin tamamlayıcı çözümleri olarak görülmelidir.


burun tıkanıklığı nasıl açılır | burun tıkanıklığı nasıl geçer | burun tıkanıklığına ne iyi gelir
Copyright © 2015. Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır - Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer | sinüzit | masaj salonları
burun tıkanıklığı nasıl açılır, burun tıkanıklığına ne iyi gelir
burun tıkanıklığı nasıl geçer
alanya escort alanya escort bodrum escort Health Blogs Health TOPlist TOPlist